TAS KAPAMA TARİFİ

MALZEMELER
» 750 Kuzu Eti ()
» 2 (Su Bardağı)
» 1 Zeytinyağı (Su Bardağı)
» 1 Soğan (Adet)
» 7 Sarımsak (Diş)
» 1 Salça (Çorba Kaşığı)
» 1 Kara Biber (Çay Kaşığı)
» 1 Kimyon (Çay Kaşığı)
» 1 Tuz (Çay Kaşığı)
HAZIRLANIŞI

Büyük kuşbaşı doğranmış et, küp küp doğranmış soğan, centilmiş sarımsaklar, salça, baharat, tuz ve zeytinyağını bir kaba koyup iyice harmanlayın. Üzerine güveç kapatıp ters çevirin. Güvecin yanlarına 3 su bardağı su koyun. Tasın üzerine bir taş koyun. Kapamayı odun ateşinin üstüne konan sacayağında 3 saat kadar yavaş yavaş pişirin. Kapama tasının kenarından güvecin içine sızan et suyuna 1 bardak kaynar su ekledikten sonra ılık suda bekletilip süzülmüş pirinci koyun. Tasla güvecin arasındaki boşluğa yayılmasını sağlayın. 20 dakika daha közde tuttuğunuz güveci ateşten alıp üzerine bir kapak koyarak sofra bezine sarın. Bu şekilde 15 dakika dinlendirdikten sonra sıcak servis yapın.


Tas Kapama tarifi Mutfakta.org ‘a özel anlatımıyla mutfaklarınızda fark yaratıyor.


Mutfakta.org’da yayınlanan tüm yemek tarifleri ; sosyal hayatlarımızdan ekonomik mutfak düzenlerine kadar olan ev hayatımıza hitab eder. Hem cebimizi, hem mutfağımızı, hem de yemeklerimizin lezzeti düşünülerek anlatımları yapılır. Bu anlatımlar içinde ; sizlerinde katılması, eklemesi, değerlendirmesi vb. konularda etkileşim sağlanarak damak tadlarımıza hitab edilmesi adına, aşağıda yorum kısmından yorumlarınızı bize iletebilirsiniz. Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerinde maddeler halinde sıraladığı “Malzemeler”, “Yapılış” gibi kısımları cep telefonlarınızdan da bire bir uygulayarak aynı anda yemeğinizi yapabilirsiniz :)

Web sitemiz tüm mobil platformlarla uyumludur. Android, iOS, Microsoft tabanlı tüm mobil işletim sistemleri için responsive olarak tasarlanmıştır. Hem imajları gerçekçi boyutlarıyla görebilirsiniz, hem de yemeğinizi yaparken aynı anda “Yapılış” kısmını madde madde uygulayabilirsiniz. Çok yakında yayına girecek olan Youtube kanalımızda canlı canlı Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerini ve yemeklerin yapılışlarını videolarla anlattığı bölümler başlayacak. Her daldan yemek tarifinin mutfaklarımızda kendine yer bulduğu Mutfakta.org platformu sizin için yapıldı. Sebzeler, meyveler, et ürünleri, baharatlar, hamur işleri, yabancı mutfaklar ve bunun gibi sayısız kategorideki ana başlığı içeren 5000’den fazla yemek tarifini sitemizde : “aramaya zahmet etmeden bulabilirsiniz.” Daha önceden de dediğimiz gibi ; bu platform sizin için yapıldı. Dilediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz.

Saygılarımızla,
YORUMLAR