PORTAKALLI KURABİYE TARİFİ

MALZEMELER
» 1 Portakal (Adet)
» 75 Margarin ()
» 1/2 Sıvıyağ (Su Bardağı)
» 1 Şeker (Su Bardağı)
» 2 Yumurta (Adet)
» 1 Kabartma Tozu (Paket)
» 1 Mahlep (Tatlı Kaşığı)
» 3 Un (Su Bardağı)
HAZIRLANIŞI

Portakalın kabuğunu rendeliyoruz, suyunu sıkıyoruz, posasında doğruyoruz, margarini eritip hafif soğuduktan sonra içine sıvıyağı ekliyoruz,  yumurtamızın 1 tanesini ilave edip şekeri koyuyoruz ve çırpıyoruz bu karışıma mahlep, kabartma tozu ve unu ilave edip kulak memesi yumuşaklığında yoğuruyoruz  (unumuz az yada fazla gelir ihtimali ile tamamını eklemeden azar azar ekleyelim, yumuşaklığı elde ettiğimiz ölçü değişken olabilir yumurta büyüklüğü yada unun kalınlığı etkenlerden bir kaç sebeb’dir) Yoğurduğumuz hamuru parçalara bölüyoruz ve gelişi güzel yuvarlıyoruz üzerine yumurtanın sarısını sürüp  yağladığımız fırın tepsisine yerleştiriyoruz önceden 220 derecede ısıttığımız fırına veriyoruz, 10 dk. pişirdikten sonra ısıyı 150 dereceye düşürüp üzeri altın rengi olana dek pişiriyoruz.


Portakallı kurabiye tarifi Mutfakta.org ‘a özel anlatımıyla mutfaklarınızda fark yaratıyor.


Mutfakta.org‘da yayınlanan tüm yemek tarifleri ; sosyal hayatlarımızdan ekonomik mutfak düzenlerine kadar olan ev hayatımıza hitab eder. Hem cebimizi, hem mutfağımızı, hem de yemeklerimizin lezzeti düşünülerek anlatımları yapılır. Bu anlatımlar içinde ; sizlerinde katılması, eklemesi, değerlendirmesi vb. konularda etkileşim sağlanarak damak tadlarımıza hitab edilmesi adına, aşağıda yorum kısmından yorumlarınızı bize iletebilirsiniz. Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerinde maddeler halinde sıraladığı “Malzemeler”, “Yapılış” gibi kısımları cep telefonlarınızdan da bire bir uygulayarak aynı anda yemeğinizi yapabilirsiniz :)


Web sitemiz tüm mobil platformlarla uyumludur. Android, iOS, Microsoft tabanlı tüm mobil işletim sistemleri için responsive olarak tasarlanmıştır. Hem imajları gerçekçi boyutlarıyla görebilirsiniz, hem de yemeğinizi yaparken aynı anda “Yapılış” kısmını madde madde uygulayabilirsiniz. Çok yakında yayına girecek olan Youtube kanalımızda canlı canlı Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerini ve yemeklerin yapılışlarını videolarla anlattığı bölümler başlayacak. Her daldan yemek tarifinin mutfaklarımızda kendine yer bulduğu Mutfakta.org platformu sizin için yapıldı. Sebzeler, meyveler, et ürünleri, baharatlar, hamur işleri, yabancı mutfaklar ve bunun gibi sayısız kategorideki ana başlığı içeren 5000’den fazla yemek tarifini sitemizde : “aramaya zahmet etmeden bulabilirsiniz.” Daha önceden de dediğimiz gibi ; bu platform sizin için yapıldı. Dilediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz.


Saygılarımızla,


Mutfakta.org
YORUMLAR