KAKAOLU UN KURABİYESİ TARİFİ

MALZEMELER
» 6 Un (Kahve Fincan)
» 150 Margarin ()
» 2 Pudra Şekerli Jelatin (Kahve Fincan)
» 1 Vanilya (Paket)
» 1 Kakao (Çorba Kaşığı)
HAZIRLANIŞI

Derin bir kabın içine oda sıcaklığın da bekletip yumuşattığımız margarini ve pudra şekerini alalım, margarinin içine bir süzgeç yardımıyla eleyerek unu ve vanilyayı ilave edelim, hamuru kıvamına gelene dek yoğuralım kıvamını bulan hamur ele yapışmaz ve kolay şekil alır, hamurdan ceviz büyüklüğün de parçalar koparıp yuvarlayalım, kakaolu yapmak için hamura kakaoyu ekleyelim yoğuralım aynı işlemi tekrar edelim, hazırladığımız kurabiyeleri fırın tepsisine aralıklı olarak dizelim kurabiyelerin üzerine ceviz yarleştirebiliriz yada çatalla bastırabiliriz, önceden ısıttığımız 180 derecelik fırında yaklaşık 25-30 dk. pişirelim üzerini çok pembeleştirmeden fırından alalım ılınınca üzerine süzgeç yardımıyla pudra şekeri serpelim.


Kakaolu un kurabiyesi tarifi Mutfakta.org ‘a özel anlatımıyla mutfaklarınızda fark yaratıyor.


Mutfakta.org‘da yayınlanan tüm yemek tarifleri ; sosyal hayatlarımızdan ekonomik mutfak düzenlerine kadar olan ev hayatımıza hitab eder. Hem cebimizi, hem mutfağımızı, hem de yemeklerimizin lezzeti düşünülerek anlatımları yapılır. Bu anlatımlar içinde ; sizlerinde katılması, eklemesi, değerlendirmesi vb. konularda etkileşim sağlanarak damak tadlarımıza hitab edilmesi adına, aşağıda yorum kısmından yorumlarınızı bize iletebilirsiniz. Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerinde maddeler halinde sıraladığı “Malzemeler”, “Yapılış” gibi kısımları cep telefonlarınızdan da bire bir uygulayarak aynı anda yemeğinizi yapabilirsiniz :)


Web sitemiz tüm mobil platformlarla uyumludur. Android, iOS, Microsoft tabanlı tüm mobil işletim sistemleri için responsive olarak tasarlanmıştır. Hem imajları gerçekçi boyutlarıyla görebilirsiniz, hem de yemeğinizi yaparken aynı anda “Yapılış” kısmını madde madde uygulayabilirsiniz. Çok yakında yayına girecek olan Youtube kanalımızda canlı canlı Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerini ve yemeklerin yapılışlarını videolarla anlattığı bölümler başlayacak. Her daldan yemek tarifinin mutfaklarımızda kendine yer bulduğu Mutfakta.org platformu sizin için yapıldı. Sebzeler, meyveler, et ürünleri, baharatlar, hamur işleri, yabancı mutfaklar ve bunun gibi sayısız kategorideki ana başlığı içeren 5000’den fazla yemek tarifini sitemizde : “aramaya zahmet etmeden bulabilirsiniz.” Daha önceden de dediğimiz gibi ; bu platform sizin için yapıldı. Dilediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz.


Saygılarımızla,


Mutfakta.org
YORUMLAR