GÖZLEME TARİFİ

MALZEMELER
» 2 Yufka (Adet)
» 200 Beyaz Peynir ()
» 100 Kaşar Peyniri ()
» 10 Maydanoz (Adet)
» 1 Tereyağ (Çorba Kaşığı)
» 1 Kara Biber (Tutam)
HAZIRLANIŞI

Yufkalarımızı ikiye bölelim bir kaseye kaşar peynirimizi rendeleyelim, beyaz peynirimizi ezelim ve maydanozumuzu ince kıyıp ilave edelim taze karabiberimizi serpip karıştıralım, ikiye böldüğümüz yufkalarımızın içine peynir karışımımızdan sürüp kapatalım , diğer tarafta tavayı ısıtalım üzerine tereyağımızı fırça yardımıyla sürelim hazırladığımız yufkalarımızı tavaya alalım üzerini yine fırça yardımıyla yağlayıp arkalı önlü kızarana dek pişirelim.


Gözleme tarifi Mutfakta.org ‘a özel anlatımıyla mutfaklarınızda fark yaratıyor.


Mutfakta.org‘da yayınlanan tüm yemek tarifleri ; sosyal hayatlarımızdan ekonomik mutfak düzenlerine kadar olan ev hayatımıza hitab eder. Hem cebimizi, hem mutfağımızı, hem de yemeklerimizin lezzeti düşünülerek anlatımları yapılır. Bu anlatımlar içinde ; sizlerinde katılması, eklemesi, değerlendirmesi vb. konularda etkileşim sağlanarak damak tadlarımıza hitab edilmesi adına, aşağıda yorum kısmından yorumlarınızı bize iletebilirsiniz. Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerinde maddeler halinde sıraladığı “Malzemeler”, “Yapılış” gibi kısımları cep telefonlarınızdan da bire bir uygulayarak aynı anda yemeğinizi yapabilirsiniz :)


Web sitemiz tüm mobil platformlarla uyumludur. Android, iOS, Microsoft tabanlı tüm mobil işletim sistemleri için responsive olarak tasarlanmıştır. Hem imajları gerçekçi boyutlarıyla görebilirsiniz, hem de yemeğinizi yaparken aynı anda “Yapılış” kısmını madde madde uygulayabilirsiniz. Çok yakında yayına girecek olan Youtube kanalımızda canlı canlı Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerini ve yemeklerin yapılışlarını videolarla anlattığı bölümler başlayacak. Her daldan yemek tarifinin mutfaklarımızda kendine yer bulduğu Mutfakta.org platformu sizin için yapıldı. Sebzeler, meyveler, et ürünleri, baharatlar, hamur işleri, yabancı mutfaklar ve bunun gibi sayısız kategorideki ana başlığı içeren 5000’den fazla yemek tarifini sitemizde : “aramaya zahmet etmeden bulabilirsiniz.” Daha önceden de dediğimiz gibi ; bu platform sizin için yapıldı. Dilediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz.


Saygılarımızla,


Mutfakta.org
YORUMLAR