DÜĞÜN KAVURMASI TARİFİ

MALZEMELER
» 1 kuş başı Kuzu Eti (KG)
» 8 Patates (Adet)
» 4 büyük boy Soğan (Adet)
» 2 Domates Salçası (Çorba Kaşığı)
» 1 Tuz (Tutam)
» 2 Ayçiçek Yağı (Çorba Kaşığı)
HAZIRLANIŞI

Etler iyice yıkandıktan sonra düdüklü tencereye alınır. Üzerini geçecek kadar su ve 1 çay kaşığı tuz eklendikten sonra 15 dakika haşlanır. Soğanlar yarım ay şeklinde ince ince doğranır. Orta büyüklükte bir tavada çok az ayçiçek yağıyla soğanlar kavrulur. Soğanlar pembeleştikten sonra 2 yemek kaşığı domates salçası ve 1 çay kaşığı tuz eklenerek bir süre daha kavurma işlemine devam edilir. Üzerine yarım bardak su eklenir ve 3-4 dakika piştikten sonra altı kapatılır. Uzunlamasına dörde bölünen patatesler de orta kalınlıkta parmak şeklinde doğranır ve bol ayçiçek yağında kızartılır. Haşlanan etler suyundan çıkartılarak servis tabağına alınır. Yanına soğanlar ve patatesler de eklenerek servis edilir. Yemeğimiz 4-6 kişilik olup hazırlanma süresi ortalama yarım saattir.


Düğün Kavurması tarifi Mutfakta.org ‘a özel anlatımıyla mutfaklarınızda fark yaratıyor.


Mutfakta.org’da yayınlanan tüm yemek tarifleri ; sosyal hayatlarımızdan ekonomik mutfak düzenlerine kadar olan ev hayatımıza hitab eder. Hem cebimizi, hem mutfağımızı, hem de yemeklerimizin lezzeti düşünülerek anlatımları yapılır. Bu anlatımlar içinde ; sizlerinde katılması, eklemesi, değerlendirmesi vb. konularda etkileşim sağlanarak damak tadlarımıza hitab edilmesi adına, aşağıda yorum kısmından yorumlarınızı bize iletebilirsiniz. Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerinde maddeler halinde sıraladığı “Malzemeler”, “Yapılış” gibi kısımları cep telefonlarınızdan da bire bir uygulayarak aynı anda yemeğinizi yapabilirsiniz :)

Web sitemiz tüm mobil platformlarla uyumludur. Android, iOS, Microsoft tabanlı tüm mobil işletim sistemleri için responsive olarak tasarlanmıştır. Hem imajları gerçekçi boyutlarıyla görebilirsiniz, hem de yemeğinizi yaparken aynı anda “Yapılış” kısmını madde madde uygulayabilirsiniz. Çok yakında yayına girecek olan Youtube kanalımızda canlı canlı Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerini ve yemeklerin yapılışlarını videolarla anlattığı bölümler başlayacak. Her daldan yemek tarifinin mutfaklarımızda kendine yer bulduğu Mutfakta.org platformu sizin için yapıldı. Sebzeler, meyveler, et ürünleri, baharatlar, hamur işleri, yabancı mutfaklar ve bunun gibi sayısız kategorideki ana başlığı içeren 5000’den fazla yemek tarifini sitemizde : “aramaya zahmet etmeden bulabilirsiniz.” Daha önceden de dediğimiz gibi ; bu platform sizin için yapıldı. Dilediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz.

Saygılarımızla,
YORUMLAR