BULGURLU SEBZELİ GARNİTÜR TARİFİ

MALZEMELER
» 1 Bulgur (Çay Bardağı)
» 6 taze Soğan (Adet)
» 2 Domates (Adet)
» 1 Maydanoz (Demet)
» 1/2 Nane (Demet)
» 2 Sarımsak (Diş)
» 1/2 Limon Suyu (Çay Bardağı)
» 1 Zeytinyağı (Kahve Fincan)
» 1 Kara Biber (Tutam)
» 1 Tuz (Tutam)
HAZIRLANIŞI

Bulguru geniş bir kaba koyup üzerini kaplayacak kadar sıcak su ekleyin, 15 dk. kadar suyunu çekmesini bekleyelim, sebzeleri ince ince kıyın doğranmış domates ile karıştırın bulgura ekleyin, zeytinyağ,sarımsak ve limon suyunu bir kasede karıştırıp tuz ve karabiber ile tatlandırın sosu bulgura ekleyip karıştırın servis tabağına aldıktan sonra ceviz ile süsleyebiliriz.


Bulgurlu sebzeli garnitür tarifi Mutfakta.org ‘a özel anlatımıyla mutfaklarınızda fark yaratıyor.


Mutfakta.org‘da yayınlanan tüm yemek tarifleri ; sosyal hayatlarımızdan ekonomik mutfak düzenlerine kadar olan ev hayatımıza hitab eder. Hem cebimizi, hem mutfağımızı, hem de yemeklerimizin lezzeti düşünülerek anlatımları yapılır. Bu anlatımlar içinde ; sizlerinde katılması, eklemesi, değerlendirmesi vb. konularda etkileşim sağlanarak damak tadlarımıza hitab edilmesi adına, aşağıda yorum kısmından yorumlarınızı bize iletebilirsiniz. Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerinde maddeler halinde sıraladığı “Malzemeler”, “Yapılış” gibi kısımları cep telefonlarınızdan da bire bir uygulayarak aynı anda yemeğinizi yapabilirsiniz :)


Web sitemiz tüm mobil platformlarla uyumludur. Android, iOS, Microsoft tabanlı tüm mobil işletim sistemleri için responsive olarak tasarlanmıştır. Hem imajları gerçekçi boyutlarıyla görebilirsiniz, hem de yemeğinizi yaparken aynı anda “Yapılış” kısmını madde madde uygulayabilirsiniz. Çok yakında yayına girecek olan Youtube kanalımızda canlı canlı Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerini ve yemeklerin yapılışlarını videolarla anlattığı bölümler başlayacak. Her daldan yemek tarifinin mutfaklarımızda kendine yer bulduğu Mutfakta.org platformu sizin için yapıldı. Sebzeler, meyveler, et ürünleri, baharatlar, hamur işleri, yabancı mutfaklar ve bunun gibi sayısız kategorideki ana başlığı içeren 5000’den fazla yemek tarifini sitemizde : “aramaya zahmet etmeden bulabilirsiniz.” Daha önceden de dediğimiz gibi ; bu platform sizin için yapıldı. Dilediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz.


Saygılarımızla,
YORUMLAR