BUHARDA SEBZE GARNİTÜR TARİFİ

MALZEMELER
» 2 Kırmızı Biber (Adet)
» 2 Havuç (Adet)
» 15 Fasulye (Adet)
» 2 Zeytin Yağı ()
» 1 Tuz (Tutam)
HAZIRLANIŞI

Tencereye suyu koyuyoruz tencerimizin içine süzgecimizi yerleştiriyoruz, yerleştirdiğimiz  süzgecin içine ince doğradığımız sebzelerimizi ilave ediyoruz, tencerinin kapağını kapatıyoruz yaklaşık olarak 6 dk. kadar suyu kaynatıyoruz 6 dk sonra yarı pişmiş sebzelerimizi alıp soğuk sudan geçiriyoruz suyu süzüldükten sonra ,servis tabağımıza alıyoruz üzerine zeytinyağ ve tuz la oluşturduğumuz sosu döküyoruz.


Buharda sebze garnitürü tarifi Mutfakta.org ‘a özel anlatımıyla mutfaklarınızda fark yaratıyor.


Mutfakta.org‘da yayınlanan tüm yemek tarifleri ; sosyal hayatlarımızdan ekonomik mutfak düzenlerine kadar olan ev hayatımıza hitab eder. Hem cebimizi, hem mutfağımızı, hem de yemeklerimizin lezzeti düşünülerek anlatımları yapılır. Bu anlatımlar içinde ; sizlerinde katılması, eklemesi, değerlendirmesi vb. konularda etkileşim sağlanarak damak tadlarımıza hitab edilmesi adına, aşağıda yorum kısmından yorumlarınızı bize iletebilirsiniz. Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerinde maddeler halinde sıraladığı “Malzemeler”, “Yapılış” gibi kısımları cep telefonlarınızdan da bire bir uygulayarak aynı anda yemeğinizi yapabilirsiniz :)


Web sitemiz tüm mobil platformlarla uyumludur. Android, iOS, Microsoft tabanlı tüm mobil işletim sistemleri için responsive olarak tasarlanmıştır. Hem imajları gerçekçi boyutlarıyla görebilirsiniz, hem de yemeğinizi yaparken aynı anda “Yapılış” kısmını madde madde uygulayabilirsiniz. Çok yakında yayına girecek olan Youtube kanalımızda canlı canlı Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerini ve yemeklerin yapılışlarını videolarla anlattığı bölümler başlayacak. Her daldan yemek tarifinin mutfaklarımızda kendine yer bulduğu Mutfakta.org platformu sizin için yapıldı. Sebzeler, meyveler, et ürünleri, baharatlar, hamur işleri, yabancı mutfaklar ve bunun gibi sayısız kategorideki ana başlığı içeren 5000’den fazla yemek tarifini sitemizde : “aramaya zahmet etmeden bulabilirsiniz.” Daha önceden de dediğimiz gibi ; bu platform sizin için yapıldı. Dilediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz.


Saygılarımızla,
YORUMLAR