BİBERLİ TUZLU KURABİYE TARİFİ

MALZEMELER
» 2 Un (Su Bardağı)
» 4/3 Zeytin Yağı (Su Bardağı)
» 1 Tuz (Tatlı Kaşığı)
» 1 Şeker (Çay Kaşığı)
» 1 Toz Biber (Tatlı Kaşığı)
» 1 Kabartma Tozu (Paket)
» 1 akı Yumurta (Adet)
HAZIRLANIŞI

Tüm malzemeyi  karıştırıyoruz,hamur toplanmıyorsa biraz daha zeytinyağı ekliyoruz,hamur kıvama gelene kadar sonra kurabiye kalıplarıyla hamuru küçük parçalara bölüyoruz ve yağsız tepsiye diziyoruz,önceden ısıttığımız 180 derecelik fırında üzerine yumurta sarısı sürdükten sonra yaklaşık 50 dk pişiriyoruz,(piştiğini altının kızarmasıyla anlayabiliriz )


Biberli tuzlu kurabiye tarifi Mutfakta.org ‘a özel anlatımıyla mutfaklarınızda fark yaratıyor.


Mutfakta.org‘da yayınlanan tüm yemek tarifleri ; sosyal hayatlarımızdan ekonomik mutfak düzenlerine kadar olan ev hayatımıza hitab eder. Hem cebimizi, hem mutfağımızı, hem de yemeklerimizin lezzeti düşünülerek anlatımları yapılır. Bu anlatımlar içinde ; sizlerinde katılması, eklemesi, değerlendirmesi vb. konularda etkileşim sağlanarak damak tadlarımıza hitab edilmesi adına, aşağıda yorum kısmından yorumlarınızı bize iletebilirsiniz. Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerinde maddeler halinde sıraladığı “Malzemeler”, “Yapılış” gibi kısımları cep telefonlarınızdan da bire bir uygulayarak aynı anda yemeğinizi yapabilirsiniz :)


Web sitemiz tüm mobil platformlarla uyumludur. Android, iOS, Microsoft tabanlı tüm mobil işletim sistemleri için responsive olarak tasarlanmıştır. Hem imajları gerçekçi boyutlarıyla görebilirsiniz, hem de yemeğinizi yaparken aynı anda “Yapılış” kısmını madde madde uygulayabilirsiniz. Çok yakında yayına girecek olan Youtube kanalımızda canlı canlı Zeynep Duman Korkmaz’ın yemek tariflerini ve yemeklerin yapılışlarını videolarla anlattığı bölümler başlayacak. Her daldan yemek tarifinin mutfaklarımızda kendine yer bulduğu Mutfakta.org platformu sizin için yapıldı. Sebzeler, meyveler, et ürünleri, baharatlar, hamur işleri, yabancı mutfaklar ve bunun gibi sayısız kategorideki ana başlığı içeren 5000’den fazla yemek tarifini sitemizde : “aramaya zahmet etmeden bulabilirsiniz.” Daha önceden de dediğimiz gibi ; bu platform sizin için yapıldı. Dilediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz.


Saygılarımızla,


Mutfakta.org
YORUMLAR