Venezuela lideri Maduro'dan ilginç 'Türkiye' açıklaması

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Türkiye'deki hain darbe girişimi ve ardından yaşanan gelişmelerle ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.Reuters'ın haberine göre, konuşması televizyondan da yayınlanan Maduro, perşembe gecesi yaptığı açıklamada, Venezuela'da muhalefetin darbeye kalkışması halinde hükümetin vereceği tepkinin Türkiye'dekine göre çok daha sert olacağını söyledi."Türkiye'de neler olduğunu gördünüz mü?" diye soran Maduro, sözlerine şöyle devam etti:"Venezuela'da sağ kanat darbe yolunda bir adım atarsa; Erdoğan, Bolivarcı devrimin yapacaklarının yanında, bebek gibi kalır" dedi.Venezuela'da 2002 yılında dönemin Devlet Başkanı Hugo Chavez'in iktidardan indirilmesini amaçlayan muhalefet destekli darbe girişimi başarısız olmuştu.Maduro'nun ülkedeki ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçirdiği Venezuela'da muhalefet 1 Eylül'de başkent Caracas'ta dev bir yürüyüş gerçekleştirmeyi planlıyor. Muhalefet, Maduro'nun 2019'da sona erecek altı yıllık görev süresinin kısaltılması için referanduma gidilmesini talep ediyor.

Venezuela lideri Maduro'dan ilginç 'Türkiye' açıklaması

Venezuela lideri Maduro'dan ilginç 'Türkiye' açıklaması

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Türkiye'deki hain darbe girişimi ve ardından yaşanan gelişmelerle ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.


Reuters'ın haberine göre, konuşması televizyondan da yayınlanan Maduro, perşembe gecesi yaptığı açıklamada, Venezuela'da muhalefetin darbeye kalkışması halinde hükümetin vereceği tepkinin Türkiye'dekine göre çok daha sert olacağını söyledi.


"Türkiye'de neler olduğunu gördünüz mü?" diye soran Maduro, sözlerine şöyle devam etti:


"Venezuela'da sağ kanat darbe yolunda bir adım atarsa; Erdoğan, Bolivarcı devrimin yapacaklarının yanında, bebek gibi kalır" dedi.


Venezuela'da 2002 yılında dönemin Devlet Başkanı Hugo Chavez'in iktidardan indirilmesini amaçlayan muhalefet destekli darbe girişimi başarısız olmuştu.


Maduro'nun ülkedeki ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçirdiği Venezuela'da muhalefet 1 Eylül'de başkent Caracas'ta dev bir yürüyüş gerçekleştirmeyi planlıyor. Muhalefet, Maduro'nun 2019'da sona erecek altı yıllık görev süresinin kısaltılması için referanduma gidilmesini talep ediyor.
YORUMLAR