Kızartma Kokusundan Rahatsız Oldu Komşusuna “Koku Tacizi” Davası Açtı!

Evet evet yanlış okumadınız, biz de aynı şekilde tepki verdik: “Şaka mı bu?” Ne yazık ki değil :) İtalya’nın başkenti Roma’da aynı apartmanda yaşayan iki komşudan biri diğerini, evinden hemen hemen her gün hem de yoğun bir şekilde yükselen kızartma ve yağ kokusundanDava yıllardır sürüyorduMahkemeye veren komşu, yaptığı açıklamada isyanlarını şöyle dile getirdi, “Kızarmış yağ kokusu onun evinden çok bizim evimizi sarıyordu. Sanki bizim mutfakta pişiriyorlardı, bu durumdan bıkmıştık!”Davalı komşu ise bu suçlamalar karşısında mahkemeye “Bizi dava edenlerle yıldızımız hiç barışmamıştı. Kokuları bahane ederek bizden intikam almak için dava açtılar” diye savunma yaptı.Yargıtay olaya noktayı koydu: Koku taciziYıllardır süren davaya son noktayı, İtalyan yargı sisteminin en üst karar mercii olan Yargıtay koydu: Koku tacizi.Mahkeme, bölge mahkemesiyle temyiz mahkemesinin kararını onayarak, dava edilen komşunun evinde aşırı şekilde kızartma yapıp “koku tolerans limitini aştığına” ve bunun “koku tacizi” kapsamına girdiğine karar verdi.İtalya’da bu olay “kızartma kokusu suç sayıldı” başlığıyla haber oldu, suçlu bulunan komşu çiftin, 2 bin Euro ceza ödemesine hükmedildiği bildirildi.Her sene 1 milyondan fazla komşu davasına bakılıyorRoma Barosu’na bağlı Avukat Matteo Santini, apartmanda yaşanan sorunlara bağlı İtalya’da her yıl adliyelere 1 milyona yakın şikayetin yapıldığını ve pişirilen gıdaların kokusuna ilişkin olanların ise her geçen gün daha da arttığını söyledi.

Kızartma Kokusundan Rahatsız Oldu Komşusuna “Koku Tacizi” Davası Açtı!

Kızartma Kokusundan Rahatsız Oldu Komşusuna “Koku Tacizi” Davası Açtı!

Evet evet yanlış okumadınız, biz de aynı şekilde tepki verdik: “Şaka mı bu?” Ne yazık ki değil :) İtalya’nın başkenti Roma’da aynı apartmanda yaşayan iki komşudan biri diğerini, evinden hemen hemen her gün hem de yoğun bir şekilde yükselen kızartma ve yağ kokusundan

Dava yıllardır sürüyordu

Mahkemeye veren komşu, yaptığı açıklamada isyanlarını şöyle dile getirdi, “Kızarmış yağ kokusu onun evinden çok bizim evimizi sarıyordu. Sanki bizim mutfakta pişiriyorlardı, bu durumdan bıkmıştık!”


Davalı komşu ise bu suçlamalar karşısında mahkemeye “Bizi dava edenlerle yıldızımız hiç barışmamıştı. Kokuları bahane ederek bizden intikam almak için dava açtılar” diye savunma yaptı.


Yargıtay olaya noktayı koydu: Koku tacizi

Yıllardır süren davaya son noktayı, İtalyan yargı sisteminin en üst karar mercii olan Yargıtay koydu: Koku tacizi.


Mahkeme, bölge mahkemesiyle temyiz mahkemesinin kararını onayarak, dava edilen komşunun evinde aşırı şekilde kızartma yapıp “koku tolerans limitini aştığına” ve bunun “koku tacizi” kapsamına girdiğine karar verdi.


İtalya’da bu olay “kızartma kokusu suç sayıldı” başlığıyla haber oldu, suçlu bulunan komşu çiftin, 2 bin Euro ceza ödemesine hükmedildiği bildirildi.

Her sene 1 milyondan fazla komşu davasına bakılıyor

Roma Barosu’na bağlı Avukat Matteo Santini, apartmanda yaşanan sorunlara bağlı İtalya’da her yıl adliyelere 1 milyona yakın şikayetin yapıldığını ve pişirilen gıdaların kokusuna ilişkin olanların ise her geçen gün daha da arttığını söyledi.
YORUMLAR