Anneliği Anlatan En İyi Fotoğraf: Yavrusunun Başında Ağlayan Anne Maymun

31 yaşındaki Hintli fotoğrafçı, anneliği tek bir kareye sığdırdı. Olayın kahramanı ise bir maymun....Bazen bir fotoğraf, herhangi bir konu üzerinde söylenebilecek her şeyi söyler, söylenmesi gerekenleri bile aşar. Fotoğraf gerçektir, yalan söylemez ve her an gerçeği yüzünüze vurur. Gördüğümüz bir fotoğraf, tarifsiz şekilde duygularımızla oynadı, deyim yerindeyse gözlerimizi doldurdu.31 yaşındaki Hintli fotoğrafçı Avinash Lodhi, belki de hayatında çektiği en dokunaklı fotoğraflardan birini çekti. Fotoğrafta bir anne maymunun yavru maymunu kucağına alarak ağlaması görülüyor. Yavru maymun bayıldıktan sonra anne maymun onu kucağına alıyor ve başını kaldırarak tam anlamıyla "Neden benim yavrum" dercesine ağlıyor.Hayvan fotoğraflarında bazen ne yaptıklarını anlamak konusunda zorluk yaşasak ve tamamıyla yanlış anlasak da, bu fotoğrafta tam olarak gördüğümüz şey yaşanıyor o an.Avinash fotoğrafla ilgili "Bu fotoğrafın yeri benim kalbimde. Tüm fotoğrafçılık kariyerim boyunca böyle bir şeye şahit olduğumu hiç hatırlamıyorum... Yeteri kadar fotoğraf çektiğime ikna olup eve doğru geri dönmeye hazırlanırken, bir grup maymunun hep birlikte aceleyle bir noktaya koştuğunu fark ettim. Oturup neler olduğunu ve hareketlerini izlemeye başladım. Işığı neredeyse kaybetmeme rağmen fotoğraflar çekmeye çalıştım ve en sonunda bu kareyi yakalamayı başardım. Her şey çok hızlı oldu, o an ne çektiğimin farkında değildim bile diyebilirim." diyor.Dünyanın en kutsal işlerinden biri olan annelik, insanlar kadar hayvanların da içine işlemiş... Bu fotoğraf anneliğin kutsallığını ve koşulsuz sevgiyi tekrar hatırlatıyor.

Anneliği Anlatan En İyi Fotoğraf: Yavrusunun Başında Ağlayan Anne Maymun

Anneliği Anlatan En İyi Fotoğraf: Yavrusunun Başında Ağlayan Anne Maymun

31 yaşındaki Hintli fotoğrafçı, anneliği tek bir kareye sığdırdı. Olayın kahramanı ise bir maymun....

Bazen bir fotoğraf, herhangi bir konu üzerinde söylenebilecek her şeyi söyler, söylenmesi gerekenleri bile aşar. Fotoğraf gerçektir, yalan söylemez ve her an gerçeği yüzünüze vurur. Gördüğümüz bir fotoğraf, tarifsiz şekilde duygularımızla oynadı, deyim yerindeyse gözlerimizi doldurdu.


31 yaşındaki Hintli fotoğrafçı Avinash Lodhi, belki de hayatında çektiği en dokunaklı fotoğraflardan birini çekti. Fotoğrafta bir anne maymunun yavru maymunu kucağına alarak ağlaması görülüyor. Yavru maymun bayıldıktan sonra anne maymun onu kucağına alıyor ve başını kaldırarak tam anlamıyla "Neden benim yavrum" dercesine ağlıyor.


Hayvan fotoğraflarında bazen ne yaptıklarını anlamak konusunda zorluk yaşasak ve tamamıyla yanlış anlasak da, bu fotoğrafta tam olarak gördüğümüz şey yaşanıyor o an.


Avinash fotoğrafla ilgili "Bu fotoğrafın yeri benim kalbimde. Tüm fotoğrafçılık kariyerim boyunca böyle bir şeye şahit olduğumu hiç hatırlamıyorum... Yeteri kadar fotoğraf çektiğime ikna olup eve doğru geri dönmeye hazırlanırken, bir grup maymunun hep birlikte aceleyle bir noktaya koştuğunu fark ettim. Oturup neler olduğunu ve hareketlerini izlemeye başladım. Işığı neredeyse kaybetmeme rağmen fotoğraflar çekmeye çalıştım ve en sonunda bu kareyi yakalamayı başardım. Her şey çok hızlı oldu, o an ne çektiğimin farkında değildim bile diyebilirim." diyor.


Dünyanın en kutsal işlerinden biri olan annelik, insanlar kadar hayvanların da içine işlemiş... Bu fotoğraf anneliğin kutsallığını ve koşulsuz sevgiyi tekrar hatırlatıyor.
YORUMLAR